Tėvų mokymai "Naujausi klausos aparatai"


            Kovo 17 dieną Vilniuje buvo organizuoti tėvų mokymai, skirti supažindinti su naujausiais klausos aparatais ir suteikti daugiau informacijos apie klausos aparatų bei techninės pagalbos priemonių skyrimo tvarką.
            Apie naujausius klausos aparatus papasakojo UAB "Audiomedika" vadovai Mindaugas Jonaitis ir Brigita Jonaitienė. Pranešėjai pristatė "Oticon" firmos modernius klausos aparatus Safari, kurie yra skirti vaikams ir jaunimui, papasakojo aparatų atsiradimo istoriją, apie tai, kokiose situacijose ir kokią naudą jie teikia sutrikusios klausos vaikams. Taip pat buvo paaiškinta, kurie aparatai yra efektyviausi ir kokiai amžiaus grupei jie tinka, kaip teisingai jais naudotis, kokios yra galimybės įsigyti.
            Mokymuose dalyvavo jauni tėvai, kurių maži vaikai tik pradeda nešioti klausos aparatus, ir studentai, kuriems labai svarbi garso kokybė. Visi turėjo nemažai klausimų ir pastebėjimų, galėjo pasidalino savo patirtimi. Jauniems tėvams buvo ypač naudinga sužinoti apie girdėti padedančias FM sistemas.
            Mokymų metu bendrijos PAGAVA darbuotoja trumpai papasakojo apie techninės pagalbos priemones kurtiesiems, tokias kaip mobilusis telefonas, vibracinis žadintuvas, elektroninė auklė, laidinis telefonas, durų skambutis, patikslino informaciją apie šių priemonių skyrimo tvarką. Tėvai išreiškė nuogąstavimą ir nusivylimą, kad pagal galiojančią tvarką FM sistema kompensuojama tik nuo 7 m. ir tik tuomet, kai vaikas mokosi integruotai, o klausos aparatus nemokamai galima gauti kartą per 5 metus iki 24 metų, tik tuo atveju, jei jaunuolis studijuoja aukštojoje mokykloje. Visų manymu, šią tvarką tikslinga tobulinti praplečiant amžiaus ribas.
            Mokymų pabaigoje tėvai turėjo nemažai klausimų, į kuriuos maloniai atsakė ir Mindaugas Jonaitis, ir bendrijos PAGAVA neįgaliųjų atstovė Marija Markina.

            2010m. kovo mėn. 17d.

            Atgal į 2010m. renginų sąrašą

 © 2010 www.pagava.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti www.pagava.lt informaciją draudžiama
Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA, Šv. Kazimiero g. 3, Vilnius
LT-01303, įmonės kodas: 191973072, tel. (8 5) 212 07 63, faks. (8 5) 212 07 63