Mokymai tėvams


            Kovo 30 dieną buvo organizuoti mokymai Utenoje, Utenos rajono kurčiųjų organizacijos patalpose.
            Mokymuose dalyvavo UAB "Biomedikos techninis centras" direktorius Kęstutis Liegus, kuris susirinkusiems trumpai papasakojo apie .klausos aparatus, jų veikimą ir naudą. Ypač susidomėjimo sulaukė FM sistemų pristatymas, daugelis susitikimo dalyvių pirmą kartą sužinojo apie šį "stebuklą". Moksleiviai su klausos sutrikimais pamokoje dalyvauja arba labai pasyviai, arba visą laiką būna įsitempę, nes blogai girdi, ką kalba mokytojas klasėje. Galimybė atskirti kalbą triukšmingoje ir aidinčioje patalpoje yra žymiai prastesnė, palyginti su moksleiviais, turinčiais normalią klausa. Mokiniui yra būtina girdėti mokytojo kalbos tarimą. Norint išspręsti šią problemą, vien klausos aparato dažnai neužtenka. Geriausias sprendimas, pašalinantis negatyvius triukšmo, atstumo ir aido efektus – naudoti FM sistemą. Buvo parodytas filmukas, kaip FM sistema padeda girdėti įvairiose situacijose. Šiuo metu galima gauti 3000 litų kompensaciją už įsigytą FM sistemą. FM įsigijimo išlaidų kompensaciją vieną kartą per 5 metus turi teisę gauti asmuo nuo 7 iki 24 metų, jei naudojasi klausos aparatu (aparatais) arba kochleariniu implantu, arba įsriegiamu kauliniu implantu ir integruotai mokosi bendrojo lavinimo, profesinėje, aukštesniojoje ar aukštojoje mokykloje.
            Bendrijos PAGAVA darbuotoja pristatė tėvams skirtą segtuvą "Jei Jūsų vaikas negirdi", pateikė informaciją apie klausos tyrimo kabinetus, aprūpinimo klausos aparatais tvarką, techninės pagalbos priemonių įsigijimo tvarką, valstybės paramą neįgaliems studentams, atnaujinto ženklo "Neįgalusis" išdavimo ir naudojimo tvarką ir kt., atsakė į tėvų klausimus.
            Nuoširdžiai dėkojame gestų kalbos vertėjai Ritai Meiduvienei, padėjusiai organizuoti mokymus bei mokymų metu vertusiai į gestų kalbą.

            2010m. kovo mėn. 30d.

            Atgal į 2010m. renginų sąrašą

 © 2010 www.pagava.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti www.pagava.lt informaciją draudžiama
Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA, Šv. Kazimiero g. 3, Vilnius
LT-01303, įmonės kodas: 191973072, tel. (8 5) 212 07 63, faks. (8 5) 212 07 63