Bendrijos PAGAVA Kalėdinė eglutė


            Gražiausia ir smagiausia vaikų šventė – Kalėdinė eglutė, juk šiame renginyje apsilanko visų taip laukiamas Kalėdų senelis!
            Šiais metais bendrijos PAGAVA šventė vyko Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos salėje. Esame labai dėkingi konservatorijai, kad geranoriškai atsiliepė į prašymą šventei "paskolinti" salę. Šiemet salė buvo mažesnė nei įprastai, bet ji buvo šilta (!), o tai suteikė šventei jaukumo, bendrumo, užsimezgė daugiau pažinčių.
            Vieni pagaviečiai į šventę atėjo anksčiau, kiti atskubėjo paskutinę akimirką. Kol visi rinkosi, dailės terapeutė Ligita su atėjusiais vaikais piešė, spalvino, klijavo kalėdinius papuošimus ir puošė salę tikru Kalėdų senelio kelionės pasakojimu.
            Kalėdinę šventę pradėjo bendrijos PAGAVA pirmininkė Rima Sitavičienė. Ji paruošė visiems didelę ir gražią staigmeną – visi šventės dalyviai pynė bendrą Kalėdinį vainiką. Iš pradžių tautiniais rūbais pasipuošusios merginos išdalino įvairius atributus: gavo kas juostelę, kas žvakelę, kas kankorėžį, eglės šakelę ar eglutės žaisliuką. Uždegusi ant stalo didelę Kalėdinę žvakę Rima palinkėjo, kad jos šviesa sušildytų visus, nušviestų kelią į laimingesnį ir geresnį rytojų, ir pakvietė nuo žvakės nutiesti juosteles – simbolinius kelius į kiekvieno namus ir širdį. "Po spindulį mažą šviesos kiekvienam nuo Kalėdinės žvakės" – tokiais žodžiais šventės dalyviai buvo pakviesti nuo žvakės uždegti mažytes žvakeles ir jas įpinti į Kalėdinį vainiką. Vėliau buvo dedamos visuomet žalios ir gyvos eglės šakelės, po to vainikas buvo puošiamas kankorėžiais, eglutės žaisliukais, varpeliais. Ant žvakučių buvo pilamos gintaro dulkės, kurios degė, spindėjo ir spragsėjo lyg šaltosios ugnelės. Kiekvienas šventėje dalyvaujantis vaikas ir suaugęs, kurčias ir girdintis prisidėjo prie bendro Kalėdinio vainiko sukūrimo, kurio grožis, šviesa ir šiluma palietė kiekvieno šventės dalyvio širdį ir sukūrė bendrumo jausmą. Neapsakomai graži šventės pradžia, kuri privertė visus nors trumpam susimąstyti apie tikrąją artėjančių švenčių prigimtį.
            Šventės dalyvius tautiniais šokiais pasveikino bendrijos PAGAVA jaunimo šokėjų kolektyvas, kuris jau 2 metus mokosi šokti lietuvių liaudies šokius ir specialiai šiam renginiui paruošė porą naujų šokių. Tai išties puikus pavyzdys jaunesniems pagaviukams.
            Paskui vyko įvairūs ir įdomūs žaidimai – ne tik vaikams, bet ir tėveliams – tai ir susipažinimo šokis, ir ilgiausio žiemiško žodžio dėliojimas, ir atsisveikinimas su Tigro metais, kai visi kaip išmanydami "darė" ilgiausią tigro uodegą, ir besmegenių "lipdymas" tiesiog salėje. Nuskambėjus armonikos garsams prasidėjo rateliai ir dainelės. Buvo taip smagu, kad vaikai nelabai ir pastebėjo, kaip pasirodė Kalėdų senelis, kuris šiais metais visiems bešokant polką su ragučiais netikėtai atvažiavo su paspirtuku – net nekviestas! Matyt, išgirdęs, kaip linksmai vaikai žaidžia, Senelis taip susidomėjo, kad nutarė apsilankyti nelaukdamas kvietimo. Kartu su Seneliu vaikai toliau šoko ir ėjo ratelius, paskui pažiūrėjo dar vieną jaunimo šokį, o tada jau laukė dovanų – koks gi Kalėdų senelis be dovanų!
            Šiemet Kalėdinėje šventėje dalyvavo ypač daug vaikų, bet Kalėdų senelis matė, kokie vaikai buvo geri, todėl visiems paruošė po smagią ir saldžią dovanėlę. Padėkoję Kalėdų seneliui ir jį išlydėję, visi dalyviai susibūrė aplink vaišių stalą, tėveliai turėjo galimybę pabendrauti, o vaikai – apžiūrėti gautas dovanėles.
            Atsisveikindami visi linkėjo vieni kitiems gerumo ir ramybės prie Kūčių stalo, džiaugsmingų Šv. Kalėdų, sveikatos ir laimės 2011-aisiais metais.


            Atgal į 2010m. renginų sąrašą

 © 2010 www.pagava.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti www.pagava.lt informaciją draudžiama
Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA, Šv. Kazimiero g. 3, Vilnius
LT-01303, įmonės kodas: 191973072, tel. (8 5) 212 07 63, faks. (8 5) 212 07 63