Apie užsiėmimus vitražo manufaktūroje-galerijoje


            Prasidėjo bendrijos PAGAVA ir "Vitražo manufaktūros" galerijos-dirbtuvės bendradarbiavimas, iš dalies finansuojamas iš Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM. Bendradarbiavimas išsiliejo į kelis mėnesius truksiančius užsiėmimus kurtiems ir neprigirdintiems vaikams.
            Grupei sutrikusios klausos vaikų pirmą buvo organizuota ekskursija lietuvių kalba su vertimu į gestų kalbą, kurios metu vaikai galėjo apžiūrėti vitražo galerijos ir dirbtuvių patalpas, pamatyti garsaus Lietuvos vitražo meistro A.Stoškaus darbus, Rokiškio bažnyčios XIX a. vitražo fragmentus bei nuolatinę ir keičiamąją ekspoziciją.
            Ekskursijos metu vaikai susipažino su trumpa vitražo istorija: kada ir kur buvo pagamintas pirmas stiklas, iš ko gaminamas stiklas, kaip galima piešti ant stiklo, kaip išgaunamos skirtingos stiklo spalvos ir atspalviai, kuris stiklas yra ypač brangus ir trapus, kad į stiklo sudėtį kartais įmaišoma aukso ir sidabro. Užsiėmimų metu vaikai taip pat išmoko naujų sąvokų ir žodžių, tokių kaip "vitražas", "glazūra", bei vizualiai pamatė, kas yra vitražas ir glazūra, ir kaip jie gimsta.
            Įdomiausia vaikams, be abejo, buvo betarpiškai susipažinti su vitražo gaminimo procesu, šablonų rengimu, piešimu, oksidu bei kitomis priemonėmis. Vitražo meistras ne tik papasakojo, kaip gimsta vitražas, bet ir parodė ir net leido pačiupinėti gamybos įrangą, medžiagas, pjovimo ir montavimo įrankius, trumpai pristatė įvairias vitražo technikas.
            "Paragavę vitražo teorijos" ir sužinoję daug naujo, vaikai patys ėmėsi darbo. Pradžioje sudėliojo po mažą ir visiškai nesudėtingą vitražiuką. Kiek buvo džiaugsmo, kai po savaitės gavo "iškeptus" darbelius! Vėliau su kiekviena pamoka vitražo idėja ir gamybos procesas darėsi sudėtingesnis, todėl labai pravertė meistro Julijaus pagalbą. Kaip sužinojome vėliau, meistras vitražu užsikrėtė jau vaikystėje, nes jo tėvai buvo profesionalūs vitražininkai.
            Smagu, jog pasibaigus užsiėmimams kiekvienas dalyvis ne tik sužinos naujo amato paslapčių, bet ir galės parnešti namo po mažą vitražą, pasidarytą savo paties rankomis.


            Atgal į 2010m. renginų sąrašą

 



© 2010 www.pagava.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti www.pagava.lt informaciją draudžiama
Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA, Šv. Kazimiero g. 3, Vilnius
LT-01303, įmonės kodas: 191973072, tel. (8 5) 212 07 63, faks. (8 5) 212 07 63