Kiekvienais metais bendrija PAGAVA rengia psichologinius mokymus kurtiems vaikams ir paaugliams. 2011 m. gegužės 20 d. buvo organizuoti mokymai "Noriu būti geras draugas" paaugliams iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Merkinės, Klaipėdos. Mokymai vyko Kauno kurčių ir neprigirdinčių vaikų reabilitacijos ir ugdymo centre "Lingua", kurio direktorė maloniai sutiko bendradarbiauti ir suteikti patalpas.

            Mokymų metu dalyviai visi kartu stengėsi išsiaiškinti, kiek jie turi draugų, ar turi tikrą draugą ir ką reiškia geras draugas, kuriuo galima pasikliauti visur ir visada. Vaikai noriai dalyvavo diskusijose, atsakinėjo į klausimus. Mokymuose dalyvavo gestų kalbos vertėjas, kuris vertė visus klausimus ir užduotis. Tokiu būdu informacija tapo paprasta ir prieinama, vaikai viską suprato, todėl noriai įsijungė į diskusijas. Aptarę draugystės temą dalyviai visi kartu atliko testą. Testo atlikimo metu vaikai ne tik atsakinėjo į klausimus, bet ir mokėsi naujų žodžių: kiekvienas klausimas buvo paaiškintas ir išverstas į gestų kalbą. Tai labai svarbu, nes tokius testus dalyviai atliekame ne kam nors kitam, o patys sau, kad patys galėtų įvertinti savo savybes ir požiūrius, o šiuo atžvilgiu – kokie jie yra draugai. Atsakius į visus klausimus ir susiskaičiavus surinktus balus, psichologė įvertino, ką reiškia vienokia ar kitokia surinktų balų suma, todėl kiekvienas dalyvis galėjo įsivertinti save ir sužinoti, koks yra draugas. Aptarus testą buvo pereita prie kitos užduoties: ant didelio popieriaus lapo buvo nupieštas lietsargis, kuris simbolizavo draugystę, ir kiekvienam dalyviui reikėjo pagalvoti, kas yra svarbu draugaujant ir parašyti tai ant lietsargio. Visi kartu dalyviai "išgrynino" daugiau kaip 10 dalykų, kurių nereikėtų pamiršti, norint būti geru draugu ir išsaugoti draugystę. Atrodytų, visi turime draugų, bet retai susimąstome, ar patys esame geri draugai, todėl šis renginys buvo puiki galimybė pagalvoti ir dar labiau susidraugauti.

            Po mokymų centro "Lingua" darbuotoja supažindino su centru: aprodė patalpas, papasakojo, kaip centras dirba ir kokias paslaugas teikia. Dauguma dalyvių pirmą kartą lankėsi "Lingua" centre, todėl buvo įdomu sužinoti daug naujo ir praplėsti akiratį.

            Dar liko ir šiek tiek laiko pamatyti Kaune vykstančias Hanzos dienas. Hanza – tai Europos miestų prekybinė ir politinė sąjunga, kuri susidarė 1280 m. Šiandien Naujoji Hanzos miestų sąjunga vienija 163 miestus iš 15 Europos valstybių. Kaunas yra vienintelis Lietuvos miestas, įeinantis į šią sąjungą, ir šiais metais būtent Kaune vyko tarptautinė šventė, kurioje galima buvo pamatyti daug svečių iš skirtingų valstybių. Visi vaikščiojo Kauno senamiesčiu, kurioje vyko didžiulė mugė, svečiai ir kauniečiai dainavo, grojo įvairiais instrumentais. Pasisekė ir mums trumpai pabūti šventėje, pamatyti įdomių dalykų, pajusti šventės dvasią ir laimingiems grįžti namo.

            2011m. gegužės mėn. 20d.

            Atgal į 2011m. renginų sąrašą

 © 2010 www.pagava.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti www.pagava.lt informaciją draudžiama
Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA, Šv. Kazimiero g. 3, Vilnius
LT-01303, įmonės kodas: 191973072, tel. (8 5) 212 07 63, faks. (8 5) 212 07 63