Žiūrėjome nuotaikingą ir ugdantį spektaklį "Paika Pelytė" su vertimu į gestų kalbą
            Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA kiekvienais metais mini Tarptautinę vaikų gynimo dieną sukviesdama kurčius vaikus į vieną iš Vilniaus teatrų. Šiais metais gegužės 26 dieną Valstybiniame jaunimo teatre, adresu: Arklių g. 5, Vilnius, buvo rodomas spektaklis "Paika Pelytė" su vertimu į gestų kalbą. Tai muzikinis spektaklis vaikams, kuris labai patiko ir tėvams. Spektaklio istorija pasakoja, kad gyveno karta pelytė – pati gražiausia, pati protingiausia, pati puikiausia, bent jau ji taip manė. Ir sumanė pelytė, jog ji nusipelno būti viso pasaulio karaliene. Svarbiausia – surasti galingiausią sostą, kurio ji vienintelė nusipelno. Kas pasaulyje stipriausias? Pelytė nusprendžia, kad saulė yra stipriausia ir pelytė drauge su ja turėtų gyventi danguje, todėl pati viena leidžiasi į ilgą kelionę, kurioje sutinka įvairiausių herojų. Šiame spektaklyje vaikai kartu su pagrindine heroje bandė atsakyti į klausimą, ką reiškia būti stipriam, ar visada yra stiprus tas, kas tokiu atrodo? Ar būtina laimės ieškoti labai toli, o gal ji glūdi visai šalia, tik reikia atidžiau apsidairyti? Iš tiesų tai pasakojimas ne apie stipriausius ir gražiausius. Tai pasakojimas apie pirmą kartą gyvenime patirtą vienišumą ir apie tai, jog nuo šio jausmo gali išgelbėti tik nuoširdi draugystė. Buvo labai smagu matyti kaip patys mažiausieji žiūrovai iš pirmųjų eilių dalyvavo spektaklyje, padėjo Pelytei, kai ji nusidegino pirštuką ir įvairiais būdais bandė atkreipti visų herojų dėmesį, kai scenoje pasirodė suvyniotas Vėjas. Nuo pirmos iki paskutinės spektaklio minutės visi sėdėjo tarsi užburti ir prie šito labai prisidėjo vertimas į gestų kalbą. Norėtume padėkoti vertėjai Danguolei Dragūnienei, kuri atliko "naminio peliuko" vaidmenį ir vertė viso spektaklio metu. Kiekvienas ūžesys, muzikos garsai ir dainelių žodžiai buvo perteikti taip taikliai ir aiškiai, kad vaikai viską suprato, o tai ir buvo svarbiausia. Kurtieji vaikai turėjo galimybę pamatyti spektaklį, kuris yra verčiamas į jų gimtąją kalbą. Džiugu, kad šį nuotaikingą spektaklį pamatė vaikai ne tik iš Vilniaus, bet ir iš Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Kauno, Pakruojo ir kt. Salė buvo pilna, nebuvo nei vienos laisvos vietos, o pasibaigus spektakliui buvo labai smagu ir kartu labai gaila, kad spektaklis jau baigėsi.

            Vienos mamos atsiliepimas: "Labai apsidžiaugėme sulaukę žinios, kad vėl esame kviečiami į spektaklį. Dar po "Sniego Karalienės" įspūdžiai išlikę, nes turime kelias nuotraukėles ir vis pakalbame apie piktą "tetą". O štai dabar važiuosim žiūrėti "Pelytės"! Pats dažniausias žodis ir gestas paskutinę dieną prieš spektaklį buvo "pelė". Laukimas buvo to vertas. Kokiomis didelėmis akimis mūsų sūnus stebėjo scenoje bėgiojančią pelių šeimynėlę. Patį didžiausią įspūdį paliko gerasis linksmasis peliukas-berniukas. Grįžtant namo vis kalbėjo kaip Pelytė susidraugavo su "Piuu", kad buvo įdomu ir kada vėl bus naujas spektaklis. Nuoširdžiai ačiū už trumpas, bet labai smagias akimirkas, mūsų šeimai labai jų reikia", - Edita Stasiukaitienė.

            Deja, daug kur spektaklio metu fotografuoti draudžiama, todėl galite pamatyti tik kelias nuotraukas kol į salę rinkosi vaikai - pagrindiniai žiūrovai iš visos Lietuvos ir nuotraukas paimtas iš Valstybinio jaunimo teatro tinklapio.

            Informacija parengta pagal www.jaunimoteatras.lt
            Plačiau: http://www.jaunimoteatras.lt/spektakliai/52/

            2011m. gegužės mėn. 26d.

            Atgal į 2011m. renginų sąrašą

 © 2010 www.pagava.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti www.pagava.lt informaciją draudžiama
Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA, Šv. Kazimiero g. 3, Vilnius
LT-01303, įmonės kodas: 191973072, tel. (8 5) 212 07 63, faks. (8 5) 212 07 63