Norime būti sveiki ir saugūs
            Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA šiais metais įgyvendina Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos programos finansuojamą projektą "Norime būti sveiki ir saugūs". Šio projekto tikslas – skatinti šeimų, kurios augina klausos negalią turinčius vaikus, domėjimąsi sveikata ir saugumu.

            Iš programos lėšų rugsėjo ir spalio mėnesiais buvo surengti žygiai dviračiais po Vilniaus miesto apylinkes. Jau seniai norėjome organizuoti tokį žygį, bet nebuvo lėšų visiems norintiems suteikti tokią galimybę. Šis projektas leido išnuomoti dviračius tiems, kas jų neturi.

            Žygiuose dviračiais buvo mokomasi saugaus elgesio. Prieš žygius buvo skaitoma paskaita "Saugus dviratininko elgesys" ir mokoma gestų, kuriuos dviratininkas privalo rodyti, kai važiuoja vienas ar su grupe. Kad visi eismo dalyviai jaustųsi saugiai, jie turi žinoti, ką dviratininkas ketina daryti ir kur važiuoti. Tai ypač svarbu tiems dviratininkams, kurie negirdi, arba tada, kai triukšmas gali sutrukdyti išgirsti.

            Dviračių žygiuose nukeliavome daugiau kaip 100 km: apvažiavome Vilniaus senamiestį, aplankėme Vingio parką, Pučkorių pažintinį taką ir pačias gražiausias jo vietas, važiavome Vilniaus Kalvarijų Kryžiaus keliu ir "EuroVelo" trasa, nukeliavome net į Europos parką. Žygiai buvo nepaprastai naudingi ir be galo smagūs. Čia ne tik sustiprėjo bendrijos narių – miesto gyventojų sveikata, bet ir plėtėsi jų akiratis bei pažintis su Vilniaus apylinkėmis. Labai smagu, kad į žygius keliavo ne tik vaikai ir jaunimas, bet ir jų tėveliai. Visi galėjo kvėpuoti grynu oru, pajudėti ir turiningai praleisti savaitgalius. Tai puiki pradžia bendrijos PAGAVA akcijai "Tinginystei – NE".

            Be žygių dviračiais, spalio mėnesį užmiestyje buvo organizuotas 2 dienų praktinis mokomasis seminaras "Mokomės sveikai gyventi", kuriame dalyvavo 20 kurčių ir neprigirdinčių jaunuolių. Pagal iš anksto parengtą programą buvo skaitomos paskaitos ir vyko apskrito stalo diskusijos: apie sveiką maistą, imuniteto stiprinimą, grūdinimosi naudą. Susidomėjimą kėlė jau vien paskaitų pavadinimai: "Kas yra GMO?", "Kuo pavojingas sveikatai aliuminis?", "Ką girdėjote apie parabenus?", "Kas ženklinama E raide?" Jaunimas turėjo galimybę diskutuoti ir tokia tema: "Aš, mano sveika ir saugi šeima". Čia kartu su psichologe buvo gvildenamos labai opios ir svarbios problemos.

            Mokymai parodė, kad jaunimas susimąsto apie būsimos šeimos kūrimą ir nori, kad šeimoje visiems būtų saugu. Vieną vakarą mokymų dalyviai praleido pirtyje. Joje buvo pravestos kelios pirties programos. Jaunimas mokėsi pasiruošti pirčiai: kaip reikia apsirengti, ką būtinai padaryti prieš einant į pirtį, kaip elgtis pirtyje ir po jos. Labiausiai visiems patiko gaivumo ir kvapų programa, kai buvo galima mėgautis levandų ir pušų kvapais, o po karštų garų dar būnant pirtyje – atsigaivinti arbūzų sultimis ir ant jų užpiltais ledukais.

            Visuose projekto renginiuose dalyvavo gestų kalbos vertėjai, kad informacija būtų prieinama kurtiesiems.

            Sveikas gyvenimo būdas ir saugumas vis populiarėja, todėl ateityje planuojamas projekto "Norime būti sveiki ir saugūs" tęstinumas. Numatoma į jį įtraukti naujus užsiėmimus, naujas paskaitų temas ir taip didinti sveikuolių skaičių Vilniaus mieste.

            2011m. rugsėjo-spalio mėn.

            Atgal į 2011m. renginų sąrašą

 © 2010 www.pagava.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti www.pagava.lt informaciją draudžiama
Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA, Šv. Kazimiero g. 3, Vilnius
LT-01303, įmonės kodas: 191973072, tel. (8 5) 212 07 63, faks. (8 5) 212 07 63