Filmas "Artistas" – nepanašus į kitus
            Lietuvių kilmės prancūzų režisierius, scenaristas ir prodiuseris Michel Hazanavicius (jo senelis buvo lietuvis ir emigravo į Prancūziją) pateikė bene didžiausią 2011 metų kino staigmeną – jis sukūrė juodai baltą nebylų filmą "Artistas". Filmas laimėjo reikšmingus Europos kino apdovanojimus: Kanų kino festivalio prizus "Feliksą", tris "Auksinius Gaublius" bei pretenduoja į Holivudo prestižinio "Oskaro" apdovanojimus.

            Šių sausio mėnesį filmą "Artistas" organizuotai pažiūrėjo grupė bendrijos PAGAVA narių.

            Filmas pasakoja apie nebylaus kino epochą ir jos perėjimą į garsinį kiną - tai tarsi meilės prisipažinimas senajam nebyliam kinui. Kurti nebylų filmą XXI amžiaus žiūrovams, kurių daugumą sudaro nieko panašaus nematęs jaunimas, buvo tikrai rizikingas žingsnis, tačiau, atrodo, jis pasiteisino.

            Nebylaus kino klestėjimo laikotarpiu kino aktoriai ir režisieriai mokėjo mimikos ir trumpų titrų pagalba perteikti bet kokią situaciją ir jausmus. Ne veltui filmo "Artistas" režisierius Michelis Hazanavicius kalbėjo: "Nebylus kinas – labai emocionalus ir jausmingas. Kai nereikia klausytis daugybės žodžių, mes grįžtame prie senovinio pasakojimo, kai viskas buvo perteikiama išgyvenimų gilumu ir jausmais. Filmuoti nebylų kiną – labai smagus užsiėmimas".

            "Artistas" pasakoja gana nuspėjamą ir daugelyje nebylių filmų matytą istoriją apie meilę, šlovę ir nuopuolius. Jau nuo pirmųjų kadrų ir titrų pasijaučia XX šimtmečio pirmosios pusės atmosfera, filmas kupinas elegantiško humoro ir neįkyrių nuorodų į nebylaus kino klasiką. Pagrindinis filmo herojus Džordžas Valentinas yra nebylaus kino žvaigždė. Jis turtingas, gražus, užsispyręs, arogantiškas ir nuoširdus, pasitiki savimi ir turi absoliučiai viską, ko gali trokšti šlovės išliaupsintas žmogus. Džordžas mėgsta bendrauti su gausia gerbėjų palyda ir nepraleidžia progų atsidėkoti už demonstruojamą dėmesį. Tarp jo gerbėjų – ir pradedanti "žvaigždutė" Pepi, kurią Džordžas padrąsina žodžiais: "Tu nori būti aktore? Tuomet turi turėti tai, ko neturi kiti" – ir užtepa ant skruosto dirbtinį apgamą.

            Populiarusis ir visų mylimas Džordžas Valentinas pasiekia karjeros viršūnę ir intensyviai ruošiasi naujai premjerai. Tačiau – atsiranda garsinis kinas ir Džordžas tampa niekam nereikalingas, nes nenori nusileisti savo išdidumui. Tuo tarpu Pepi tampa garsia aktore. Jinai supranta, kad jos karjera prasidėjo nuo mažo patarimo – irgi nebylaus, ir siekia padėti savo buvusiam "mokytojui" Džordžui. Štai tokia paprasta mokytojo-mokinės metafora, nebyli nuoroda.

            Šio stilizuoto pasakojimo moralė paprasta: gyvenime viskas keičiasi. Dažnai reikia rasti jėgų išgyventi permainas, o reikalui esant – turėti drąsos ir neatmesti artimų žmonių pagalbos.

            Raginame visus, dar nemačiusius filmo "Artistas", būtinai jį pažiūrėti.

            2012m. sausio mėn. 26d.

            Atgal į renginų sąrašą

 © 2010 www.pagava.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti www.pagava.lt informaciją draudžiama
Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA, Šv. Kazimiero g. 3, Vilnius
LT-01303, įmonės kodas: 191973072, tel. (8 5) 212 07 63, faks. (8 5) 212 07 63